Czwartek, 23 maja 2024

Podsumowanie postanowień: Odważ się zrobić

6 maja 2022

 

Wiele osób uważa, że postanowienia noworoczne są trudne do utrzymania - w zabieganym życiu może tak być. Ale w tym roku postanowiliśmy schować wymówki i wznieść nasze postanowienia na nowe wyżyny. W ramach wyzwania Dare to Do ponad 1500 pracowników Uniwersytetu Waszyngtońskiego, wykładowców, pracowników i rodzin poświęciło się wprowadzeniu znaczących, istotnych zmian w stylu życia poprzez opanowanie zasad dobrego odżywiania, sprawności fizycznej, organizacji i finansów w ciągu 30 dni.

Połączyliśmy siły z naszymi ekspertami Dare to Do, którzy zainspirowali nas radami, zajęciami i seminariami na temat tego, jak utrzymać pozytywne nawyki przez cały rok. W każdym tygodniu eksperci dostarczali narzędzi i wskazówek, które ośmielały uczestników do dalszego doskonalenia swojego dobrego samopoczucia:

  • Tydzień pierwszy - Motywacja przed mistrzostwem
  • Tydzień drugi - Stań się silniejszy, bardziej ekologiczny, zorganizowany i oszczędny
  • Tydzień trzeci - utrata wagi, przygotowywanie posiłków i wiele więcej
  • Tydzień czwarty - Ostateczny obwód

Sprawdź diety pudełkowe od Bistrobox! Spróbuj dieta ketogeniczna catering, dieta bez glutenu i laktozy czy dieta pudełkowa przy chorobie Hashimoto (https://bistrobox.pl/diety/hashimoto/).
Więcej diet znajdziesz tutaj:https://bistrobox.pl/diety/


Wyniki pokazały, że uczestnicy z chęcią podjęli się realizacji swoich postanowień, stawiając sobie przy tym nowe wyzwania. Razem schudliśmy 502 kilogramy i ćwiczyliśmy przez 216 554 minuty w ciągu zaledwie czterech tygodni - a wszystko to przy lepszej organizacji naszych finansów i przestrzeni życiowej:

  • 84% stworzyło budżet
  • 73% stworzyło plan oszczędnościowy
  • 84% zorganizowało swoje biuro
  • 81% zorganizowało swoją kuchnię i pokój dzienny

Uczestnicy byli równie podekscytowani sukcesem, jaki odnieśli, gdy zdecydowali się odważyć na działanie:

Robin Gibson podzieliła się zdjęciem z biegu po Discovery Park Trail ze smakowitym poczęstunkiem po biegu.

"Już wcześniej próbowałam zacząć ćwiczyć i nigdy nie udało mi się wytrwać dłużej niż 2 tygodnie. Po raz pierwszy udało mi się przekroczyć ten czas".

"Uwielbiam imprezę inauguracyjną i przez cały miesiąc stosowałam się do rad eksperta fitness".

"Dzielę się moimi celami z daleka i szeroko, a to sprawiło, że jestem bardziej odpowiedzialna!".

"Kontynuując mój program odchudzania... Zaczęłam program we wrześniu i podczas 30-dniowego wyzwania zeszłam poniżej 200 funtów. Prawdopodobnie po raz pierwszy od ponad 25 lat".

"Zrealizowałam wszystkie cele organizacyjne. Pozbycie się starych, niepotrzebnych przedmiotów przynosi mi ulgę. Zgadzam się, że uporządkowany dom sprawia, że życie jest mniej stresujące!".

"Znalazłem sposób na zmniejszenie wydatków uznaniowych o ponad 500 dolarów miesięcznie, które można przeznaczyć na wcześniejszą spłatę kredytu samochodowego."

Chris Pennington podzieliła się zdjęciem, na którym razem ze swoim menedżerem przejechali rowerem 11,6 mil do pracy.

"To zbliżyło mnie i moją żonę do siebie! Stworzyliśmy mocny plan jako zespół, a ponieważ oboje pracujemy dla UW, czuliśmy się wspierani przez naszą społeczność. Mam jasny umysł, czysty dom i bardziej produktywne miejsce pracy! Czuję się pełna energii i nadziei!".

"Odkryłam, jak motywujące jest przygotowanie wszystkich posiłków na tydzień pracy, odmierzenie ich i włożenie do pojemników. To jest śniadanie, obiad, kolacja i przekąski. Każdego dnia tak łatwo jest dobrze się odżywiać. Schudłam 10 funtów, mimo że bolały mnie plecy i ledwo mogłam się ruszać!

"Zaczęłam zdrowiej się odżywiać i w ciągu tygodnia poczułam różnicę w poziomie energii, łatwości zasypiania, porannym nastawieniu i chęci do ćwiczeń! Ta zmiana sprawiła, że wszystkie pozostałe kroki stały się bardziej osiągalne. Dziękuję za to zachęcające wyzwanie!"

"Zaczęłam uprawiać jogę i spłaciłam jedną z moich kart kredytowych! Dzięki wyzwaniu mam jasny umysł, nie rozpraszają mnie bałagan (w domu i w pracy), mam lepsze pojęcie o planowaniu budżetu i trzymaniu się go, by stworzyć plan oszczędnościowy. Dzięki ćwiczeniom czuję się lepiej fizycznie i schudłam 10 kilogramów!

"Do tej pory unikałam śledzenia moich codziennych wydatków i ściągnęłam na telefon aplikację, która pomogła mi faktycznie śledzić i brać odpowiedzialność za moje nawyki i wybory związane z wydatkami. To dla mnie wielki sukces, że mogę mieć te informacje na bieżąco, kiedy jestem w ciągu dnia! Dziękuję!".


Na początku Tygodnia 4 poprosiliśmy Iana Weinberga z IanFitness o podzielenie się trzema wskazówkami na rozstanie, które pomogą Ci zmotywować się i odnosić dalsze sukcesy - w każdej dziedzinie życia. Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne, niezależnie od tego, czy chcesz osiągnąć kolejny cel, czy też jesteś zdeterminowany, by zrealizować swoje pierwsze postanowienie:

The Whole U pragnie podziękować wszystkim naszym ekspertom i uczestnikom za wspieranie tego wyzwania i siebie nawzajem. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z naszymi sponsorami, aby zapewnić nagrody dla naszych uczestników. Będziemy nadal starać się stwarzać okazje dla wydziałów, pracowników i członków rodzin UW do wspólnego kształtowania i praktykowania zdrowych nawyków. W marcu kontynuuj swoje mistrzostwo w zdrowym odżywianiu, dołączając do nas w obchodach Narodowego Miesiąca Żywienia.

Wykorzystaj pozytywne nawyki żywieniowe ukształtowane podczas wyzwania Dare to Do, wystawiając swoje najlepsze widły przez 28 dni i wybierając jedną małą zmianę żywieniową w każdym tygodniu z listy dostępnych opcji - zarejestruj się tutaj. Inną zabawną i zdrową formą aktywności jest zorganizowanie wspólnie z oddziałem zdrowej kolacji w dowolnym momencie marca, a następnie otrzymanie zestawu do uprawy ziół w oknie. Dołącz do naszej prywatnej grupy Eating Well na Facebooku, aby być na bieżąco i czerpać inspirację.