Czwartek, 23 maja 2024

On The Ave: 5 Lunches for $5

28 lipca 2022

On The Ave: 5 Lunches for $5

Posted on Grudzień 19, 2014 by Quinn Russell Brown. This entry was posted in Eating Well and tagged lunch, the ave. Bookmark the permalink.

The Ave jest pełna wspaniałych miejsc, aby chwycić glazurowane teriyaki, załadowane burritos, i kanapki specjalne. Ale płacąc $7-10 za posiłek może nosić w dół portfela. Ponieważ wysokie ceny wynikają często z dużych porcji, wybór mniejszych dań może być dobry zarówno dla twojego budżetu, jak i diety.

Uderzyłem w Ave, aby znaleźć pięć obiadów, które można uzyskać za 5 dolarów lub mniej - po opodatkowaniu.

1. Mini MOD Pizza
MOD Pizza$4
,89 po opodat
kowaniu

Trudno znaleźć lepsze bang dla twojego buck niż Mini MOD pizza. "Nie pobieramy opłat za dodatki, tylko za rozmiar pizzy" - powiedział producent pizzy MOD, Ben. Oznacza to wszystkie poprawki, które możesz obsłużyć. Wybierz sos bazowy, trochę sera, białko i garść warzyw. A potem, jeśli chcesz, wróć i dodaj więcej. Nie wiesz od czego zacząć? Użyj menu jako inspiracji. Ben proponuje Calexico (mozzarella, gorgonzola, kurczak, jalapenos, czerwony sos, sos buffalo) z dodatkiem czerwonej papryki i bekonu. Możesz również zaprojektować mini sałatkę w tej samej cenie.

2. Burgery
Burger i Kabob Hut$4
,50-$5,00 po opodatkowaniu
.

Wegetarianie i mięsożercy zarówno zachwyci w tym zróżnicowanym menu burger. Mięso wybory obejmują wołowinę i kurczaka, nie-mięsne opcje są wege burger, bakłażan burger i burger grzybów. Hamburger i cheeseburgery są 4,50 dolarów i inne wychodzą na 5 dolarów płaskie. Frytki i krążki cebulowe są dodatkowe, na dobre i złe. Preferowana jest gotówka.

3. Soup of the Day / Manager's Special
Cafe
on the Ave$3
.83 /$4.38 after tax

Jeśli jesz lunch z przyjacielem lub chcesz się zrelaksować samemu, nie możesz pobić atmosfery panującej w Cafe on the Ave. Barista Jean zasugerował 10 uncji zupy dnia z chlebem, która kosztuje $4.38 po opodatkowaniu (w dniu, w którym poszedłem opcje były wegańskie soczewica i pomidor bazylia). Jeśli szukasz czegoś jeszcze lżejszego, Manager's Special ($3.83) pochodzi z drip kawy lub herbaty i Twój wybór croissant, muffin, scone, bajgiel, lub chleb bananowy.

4. Mondito Burrito
Taco
Del Mar $5
lub mniej po opodatkowaniu

Nie pamiętam, kiedy ostatnio faktycznie skończyłem burrito o regularnej wielkości. Zawsze zostawiam kilka kęsów, a zawijanie resztek może być trudne, jeśli nie niemożliwe. Taco Del Mar oferuje skromne Mondito Burrito, które jednak wciąż zadaje cios (pomyśl raczej o jabłku niż o haymakerze). Zwykłe burrito z kurczakiem ma 860 kalorii; wariant Mondito ma tylko 460 i nadal dostarcza 21 g białka. Obfite opcje wegetariańskie i wegańskie są również dostępne za mniej niż 5 dolarów. Będziesz musiał zapłacić więcej za stek ($5.46).

5. Bun / Hombow
Mee
Sum Pastry$2-5
po opodatkowaniu

W Mee Sum Pastry można mieszać i dopasowywać słodkie bułeczki i wytrawne hombow: wołowina curry ($2.06), kurczak ($2.75), kokos ($1.37), ananas ($1.37), warzywa ($2.06) i wieprzowina BBQ ($2.06). Seattle Weekly nazwał je jednym z definiujących miasto dań. Zwykle jest tu tłoczno między 11.00 a 13.00, ale w czasie ferii zimowych nie ma zbyt dużego ruchu na lunchu.

5 dolarów i trochę drobnych:

  • Falafle w Aladdin Falafel Corner to 5,50 $ po opodatkowaniu. Przynieś gotówkę, ponieważ istnieje 50-centowa opłata za karty (moja opłata została uchylona, ponieważ zgodziłem się kupić większy rozmiar, więc nie jestem dokładnie pewien, jak to działa). Dostępne również w Aladdin Gyro-cery & Deli.
  • Best of Bento ma oferty lunchowe za 5 dolarów, w tym udon i pork katsu.
  • Zatrzymaj się w Sureshot Espresso na słodką przekąskę. "Mamy ogromne ciasto truskawkowe za 5,12 USD po opodatkowaniu", powiedział menedżer Kara. Lub spróbuj wysokiej kawy i wegańskiego podpłomyka za 5,50 $ (w każdy poniedziałek jest darmowa dolewka na drip). Sureshot ma pinball, darmowe Wi-Fi, a nawet komputery z drukarkami.
  • Jeśli jesteś w pośpiechu i masz dostęp do mikrofalówki, sprawdź nawę mrożonek w Dollar Tree. To nie jest najzdrowszy wybór, ale możesz dostać burritos, gorące kieszenie, paluszki rybne, kanapki z kurczakiem i obiady telewizyjne - każdy za 1 USD! Umieszczam to w sekcji over-$5, ponieważ jeśli postawisz stopę w Dollar Tree, na pewno wydasz więcej niż spodziewałeś się przyjść.

Jeśli martwisz się, że te porcje nie są wystarczająco sycące, spróbuj uzupełnić je przekąską na biurku przed lub po lunchu. A co do napojów: zimna filtrowana woda jest dostępna prawie wszędzie, więc zrób sobie przerwę od kosztów i kalorii napojów gazowanych!

Czy masz ulubiony tani posiłek na Ave? Podziel się nim z nami poniżej.