Sobota, 13 lipca 2024

Utrata wagi, przygotowywanie posiłków i nie tylko

2 maja 2022

0

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest łatwo wprowadzić wiele zmian w stylu życia - czy skupiać się na wszystkich czterech obszarach każdego dnia, czy też próbować opanować jeden obszar, zanim przejdzie się do następnego? Sugerujemy, że jeśli już zdrowo się odżywiasz i regularnie ćwiczysz, spróbuj skupić się na swoich finansach i organizacji. Jeśli masz już pod kontrolą swoje finanse i czujesz się świetnie zorganizowany, rozważ skupienie się na aspektach żywieniowych i kondycyjnych wyzwania. W tym tygodniu skupimy się na formule utraty tłuszczu i wagi, sposobach przygotowywania posiłków do pracy i do domu, organizowaniu sypialni, szaf i łazienek oraz tworzeniu planu oszczędzania. Poniżej nasi eksperci UW przedstawiają wskazówki wideo i odpowiedzi na pytania, które pomogą nam utrzymać się na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów. Sprawmy, by druga połowa roku była jeszcze lepsza niż pierwsza!

FITNESS

Formuła utraty tłuszczu i wagi

Nasz ekspert fitness, Ian Weinberg, jest głównym specjalistą ds. motywacji w IanFitness, części sieci dyskontów The Whole U. Przez ostatnie 10 lat Ian uczynił swoją osobistą misję, aby pomóc ludziom w osiągnięciu wyników fitness, których szukają.

Na czym polega formuła utraty tłuszczu i wagi i jak mogę dążyć do utraty tłuszczu w stosunku do posiadanych mięśni?

Jest to właściwe odżywianie + HIIT (High Intensity Interval Training). O ile nie ćwiczysz zbyt intensywnie, np. 12+ godzin, lub nie jadłeś od kilku dni, nie musisz się martwić o spalanie mięśni. Najpierw zużyjesz zmagazynowane węglowodany, a następnie zmagazynowaną tkankę tłuszczową.

Czy w ciągu pierwszych kilku tygodni treningu zaobserwuję przyrost masy ciała przed utratą tkanki tłuszczowej?

Generalnie nie, choć jest to możliwe, ponieważ ciało każdej osoby jest inne. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele wskaźników postępu: niższy poziom tkanki tłuszczowej, lepiej dopasowane ubrania, lepszy sen i więcej energii.

Jak mogę zapobiec zbyt dużemu przyrostowi masy mięśniowej?

Nie bierz sterydów i urozmaicaj swoje treningi.

Jak mogę osiągnąć znaczny przyrost masy mięśniowej?

Stosuj dietę wysokobiałkową, bogatą w zdrowe tłuszcze i podnoś duże ciężary.

NUTRITION

Jak przygotowywać posiłki

Nasz ekspert ds. żywienia, Ben Atkinson, pracuje w dziale żywienia i usług gastronomicznych w Centrum Medycznym Harborview, gdzie zarządza utalentowaną grupą dietetyków ambulatoryjnych, nadzoruje program technologiczny działu i wspiera działania na rzecz odnowy biologicznej w miejscu pracy w obszarach sprzedaży detalicznej żywności.

Jakich jest 5 Twoich najważniejszych wskazówek, dzięki którym przygotowywanie posiłków może się udać?

 • Kup pojemniki wielokrotnego użytku lub wykorzystaj resztki jogurtu czy pojemniki po dżemie.
 • Sprawdź lub poproś przyjaciół, rodzinę i współpracowników o polecenie przepisów.
 • Upewnij się, że Ty i Twoi domownicy będziecie regularnie korzystać z przepisów, które wybierzesz
 • Zrób listę zakupów opartą na tych przepisach - nie zapomnij o dodatkach i przekąskach (oczywiście tych zdrowych J)
 • Poświęć jeden dzień w tygodniu na ugotowanie co najmniej 3 dań i 3 dodatków.

Jakie są korzyści z pakowania własnego lunchu w porównaniu z jedzeniem na mieście?

 • Odpada pokusa kupowania mniej zdrowych produktów. Przyjrzyj się, jak prezentowane są produkty w stołówce lub restauracji - nie zawsze są to produkty zdrowe, do których kupienia chcą cię nakłonić.
 • Oszczędzasz też pieniądze. Większość restauracji i kawiarni pobiera opłaty 2-3 razy większe od rzeczywistych kosztów składników żywności.
 • Dodatkowo możesz kontrolować ilość dodatków, które wchodzą w skład Twojego jedzenia. Na przykład moi domownicy lubią więcej soli niż ja. Dlatego celowo używam nieco mniej soli niż moja partnerka, a ona może dodać do swojej porcji tyle, ile chce.

Jak uniknąć znudzenia jedzeniem tego samego przez cały tydzień (jeśli przygotowujesz posiłki na cały tydzień, powiedzmy w niedzielę)?

Cofając się w czasie, można powiedzieć, że jest to proces. Każdy z nas musi poprawić swoją grę kulinarną. Nie musimy gotować wymyślnych potraw, jak w programie telewizyjnym, na blogu czy na Instagramie. Są jednak proste rzeczy, które mogą bardzo pomóc. Najlepszym przykładem są dodatki i sosy.

Weźmy na przykład makaron.

 1. Wybierz swój makaron i ugotuj go.
 2. Teraz zrób domowy sos marinara - jedna 24-oz puszka pomidorów bez skórki, ¼ szklanki oliwy z oliwek, 6 ząbków czosnku i sól do smaku. Teraz masz najlepszą marinarę, jaką kiedykolwiek jadłeś. Zjedz ją z makaronem na jeden lub dwa posiłki.
 3. Na kilka następnych dni kup pesto. Połącz je z fasolą garbanzo i dodaj do gorącego lub zimnego makaronu na następny lub dwa posiłki.
 4. Przez kilka następnych dni pokrój w kostkę i usmaż paprykę; dodaj ją i wybrany ser do makaronu.

Dodatki mięsne: Do każdego z tych dań dodaj pieczonego kurczaka.

Dodatki: O tej porze roku są dziesiątki odmian jabłek, które doskonale smakują, zrób prostą sałatkę z jarmużu z oliwą z oliwek, czosnkiem i parmezanem lub ugotuj na patelni brokuły z czosnkiem.

Łącząc te pomysły, możesz przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem i nie nudzić się.

ORGANIZACJA

Uporządkuj sypialnie, szafy i łazienki

Nasz ekspert ds. organizacji, Kammie Lisenby, jest dyrektorem generalnym firmy The Organizing Experts, która jest częścią sieci dyskontów The Whole U. Jej filozofia polega na tym, że wszystko powinno być uporządkowane. Jej etos mówi, że uporządkowanie swojego życia nie powinno zajmować lat, miesięcy, a nawet tygodni.

Co są twój top 3 sypialni de-cluttering/organizuje porady?

 1. Nie pozwalać cokolwiek w sypialni który no należy w sypialni
 2. Używa składowe kosze pod łóżkiem
 3. Otomany do przechowywania dla dodatkowych poduszek i koców.

Co są twój top 3 szafa de-cluttering/organizing porady? Co powinienem utrzymywać i co powinienem rzucać? Jak mogę dostawać bardzo małą szafę organizującą?

 1. Wąskie aksamitne wieszaki maksymalizują szafową przestrzeń i dają twój szafie butikowy i jednolity spojrzenie
 2. Utrzymuje odziewa oddzielnie typ i kolor
 3. Zmniejsz ubrania, które nie pasują lub których nie nosiłeś w ciągu ostatniego roku.

Co są twój top 3 łazienka de-cluttering/organizujący porady? Jak mogę utrzymać wszystkie moje produkty toaletowe w porządku, a jednocześnie mieć do nich łatwy dostęp?

 1. Wyrzuć przeterminowane lub nieużywane rzeczy i nieporęczne opakowania
 2. Szufladowe dividers są koniecznością
 3. Naddrzwiowe haczyki, aby utrzymać podłogę w czystości

FINANSE

Zwiększ swoje oszczędności

Nasz ekspert finansowy, Doug Stucki, jest dyrektorem w Fidelity i planistą emerytalnym, pracującym w tej organizacji od ponad 16 lat.

Do jakiej wysokości emerytury powinniśmy dążyć?

Fidelity uważa, że należy starać się odkładać 15% swoich dochodów na poczet emerytury. Obejmuje to zarówno składki pracowników, jak i pracodawców.

Do jakiej wysokości oszczędności powinniśmy dążyć?

Dobrą zasadą jest posiadanie 3-6 miesięcznych wydatków na życie odłożonych w funduszu awaryjnym. Aby pomóc, roczna wpłata około 5% pensji na bezpieczne i łatwo dostępne konto, takie jak konto oszczędnościowe lub konto rynku pieniężnego, może uchronić nas przed nieplanowanymi wydatkami. Jeśli tylko nie przekroczysz tych wytycznych, resztę możesz wydawać lub oszczędzać według własnego uznania.

Dlaczego potrzebuję funduszu awaryjnego?

Fundusz awaryjny jest ważny na wypadek, gdybyś kiedykolwiek doświadczył niespodziewanego obciążenia finansowego. Może to być np. spadek dochodów, śmierć, choroba lub inne katastrofalne wydarzenie. W przypadku tego rodzaju obciążeń finansowych fundusz awaryjny pomoże uniknąć zadłużania się w celu pokrycia podstawowych wydatków.

W jaki sposób mam się liczyć, gdy "coś się wydarzy"?

Tu właśnie wkracza fundusz awaryjny! Zawsze istnieje możliwość, że pojawią się nieprzewidziane wydatki, które nie zostały uwzględnione w budżecie. Twój fundusz awaryjny pomoże Ci pokryć te niespodziewane wydatki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz